Stolarka aluminiowa


Stolarka aluminiowa i PCW

Stolarka aluminiowa

Z przekładką termiczną (profil ciepły)

Oferujemy trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach specjalna przekładka termiczna o szerokości aż 24mm wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną połączenia najbardziej narażonego na występowanie wieloosiowych stanów naprężeń. Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. Oferowane przez nas profile drzwiowe posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K, co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108. Ze względu na dużą szerokość profili – 65mm, grubość ścianki 1,7÷2,0mm oraz bardzo dobrą jakość uzyskiwanego połączenia zagniatanego i klejonego proponujemy Państwu sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła (największe przebadane przez ITB):

  • szerokość – 1300mm, przy maksymalnej wysokości 2200mm,
  • szerokość – 1200mm, przy maksymalnej wysokości 2400mm.

Zaletą naszych okien jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł) oraz wybór skrzydła w zależności od okucia – istnieją skrzydła przeznaczone do okuć typowo aluminiowych – zgodne ze standardem EURO jak również do okuć okien PCV.

System mocowań wypełnień od 15 do 51mm (umożliwiający również szklenie od zewnątrz), stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni nasz system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym.

 

Stolarka aluminiowa

Bez przekładki termicznej (profil zimny)

Proponowany przez nas system przeznaczony jest do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych, jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokości profili 51mm (o 6mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. Ogromną zaletą jest możliwość stosowania wypełnień od 3 do 38mm.
Możliwe jest konstruowanie drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenie ścian pod dowolnym kątem oraz wzmacnianie już wykonanych a nawet zamontowanych elementów. Pewnego rodzaju uzupełnieniem jest stosowany przez nas podsystem, który świetnie nadaje się do kształtowania zabudowy biurowej – jest to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji.